İnsanların yaşlarının ilerlemesi ile ciltlerinde bozulmalar görülür. Cilt yaş ilerledikçe elastik yapısını kaybetmeye başlar. Bunların yanı sıra yer çekimi etkisi, kullanılan alkol veya sigara, stres gibi birçok etki ile yüzde sarkmalar kaçınılmaz olur.

Estetik alanında yüzde oluşan sarkmaları düzenleyen birçok yöntem bulunmaktadır. Peeling, dolgu gibi birçok estetik yöntemleri ile yüzde oluşan sarkmaların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İple yüz germe ise oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Yüz kısmında yaşanılan sorunları ortadan kaldırmaktadır.

50 yıldan fazladır implant cerrahisinde kullanılan Avrupa İnnovasyon ödülünü kazanan çok katmanlı, esnek  ve bio uyumlu Fransız kalıcı gençlik ipi dinamik bir askılama yöntemidir. Kilit askı yöntemi olarak da adlandırılan esnek ipler yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşer. ifade bozukluğu yaratmadan ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde kullanılır. Yüz felci nedeniyle yüz asimetrisi olan hastalar için de uygulanan dinamik askı yönteminin kalıcılığı diğer ipler ile kıyasladığında %20 oranında esneyebilen bir yapıda olduğu için yaklaşık 5 kat daha uzun ömürlüdür. Bunun nedeni elastikiyet sağlayan içeriğindeki polietilen terephthalat maddesi ve silikondur. Dinamik askılama yönteminde kullanılan gençlik ipi  diğer organik kılçıklı iplerden çok daha fazla tırtık içerir, çok daha kuvvetli çekme kuvveti vardır Mimiklerde bozulma yaratmaz ve kopma riski yoktur.

Yaklaşık 30 dakikada uygulanır..

Rahat bir uygulamadır. Ağrısızdır. Lokal anestezi veya sedasyon gerektirir.

İplere entegre edilmiş özel elastik iğneleri sayesinde dokuya hasar verme riski yoktur.

İşlem sonrasında yaklaşık bir ay yüz üstü yatmak sakıncalıdır. Sırt üstü yatılmalıdır.

Skar  oluşma olasılığı yoktur. Mimikleri etkilemez , çekilme oluşturmaz.

Genellikle dışarıdan bakıldığında işlem yapıldığı anlaşılamaz. Uygulama sonrasında gündelik yaşama genellikle bir kaç hafta içinde dönülebilir.

Dinamik askılama tekniği ile ameliyatsız yüz germe işleminin kalıcılığı yaklaşık 3-6  yıl kadar sürer.

Tamamen doğal bir görüntü elde edilir.

35-70 yaş aralığındaki derin kırışıklıkları olan, belirli bir yaşı aşmış ama belirli nedenlerle cilt dokusunda sarkmalar görülen genç hem kadın hem erkek için germe (lifting) yapabilir

Dinamik askı yönteminin uygulama alanları;

– Burun kenarı çizgilerinin hafifletilmesi

– Marionette çizgilerinin tedavisi

– Çene hattındaki sarkmaların toparlanması

– Kaş kaldırma

– Yüz ovalinin oluşturulması

– Boyun bölgesindeki sarkmaların toparlanması

Burun Askı

Burun askı , sadece burun ucu düşüklüğünden rahatsız olan kişilerde tercih edilir. Burun askı ile doğal burun estetiği sonuçları elde etmek mümkündür.
Burun askı işlemi tercih edildiği hastalarda sıklıkla görülen şikayet burun ucu düşüklüğü.

Burun ucundaki belirsizlik, yayvanlık, burun kanatlarının olması gerekenden geniş olması, burun ucundaki kıkırdak problemleri ve burun ucunun ayrık olmasıdır.

Burun askı – kimlere uygulanır?

Burun, kemik ana-yapı ve kıkırdak burun ucundan oluşur. Burnunun görüntüsünü tamamen değiştirmek istemeyen, sadece burun ucunun düşüklüğünden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri önerilir. Burun askı, burun kemik yapısında problemi olmayan, sadece burun ucu düşüklüğü ve şekil bozukluğundan şikayetçi olan hastalarda ideal sonuçları sağlayan bir işlemdir.

Burun askı – Burun ucu kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Askı yöntemleri bir çok estetik cerrahi müdahalede güvenle, uzun yıllardır kullanılır. Burun askı işleminde kullanılan teknik, yaygın olarak bilinen askı işlemlerinden farklıdır. Dikey planda yapılan asma prensibine dayanan bu teknikte, ciltte iğne ile açılan küçük deliklerden girilerek burun ucu kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Bu müdahale lokal anestezi altında yapılır.

Burun askı – Burun ucu kaldırma işlemi ne kadar sürer?

Burun askılama klinik ortamda, lokal anestezi ile 15 dakika içerisinde tamamlanır. Hasta hemen evine dönebilir.

Burun askı sonrasında burnun nasıl görüneceğini önceden bilmek mümkün müdür?

Burun askı işlemi sonrasında burnun nasıl görüneceğini, hastaya 3D simülasyon yöntemi ile göstermek mümkündür. Bu şekilde hasta işlem sonrasında nasıl bir burna sahip olacağı hakkında bir fikre sahip olur.

Burun askı – Burun ucu kaldırma sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Hasta normal hayatına hemen dönebilir. Burun ucu kaldırma işlemi bitiminde hastanın burnunun yeni formunu korumak için flaster kullanılır. Bu flaster 4-5 gün içerisinde çıkarılır. Burunda 4-5 gün duran flasterler hastanın günlük hayatını etkilemez. Burun operasyonları arasında burun askı (burun ucu kaldırma) , morarma ve şişlik şikayetlerinin en minimal olduğu operasyondur, normal hayatın akışını etkilemez.