İPLE YÜZ GERME

 

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması.
Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir sizin için. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulana bilen bir tekniktir.

Lifting etkisi bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak hayata geçirdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanır. Bu reaksiyon anında vücut tarafından algılanır ve vücut biyolojik fibroplast, kollajen ve elastin üretir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkmış oluyor.

 

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır. Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir. Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Tedavi sonrasında hemen makyaj kullanmanız mümkün. İpler kendiliğinden çözümlenebilir ve zararsızdır. Kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder. İnce kırışıklıkları giderir. Lokal anestezi altında uygulanır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması için Uygun Bir Aday mıyım?

Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az birini taşıyorsanız iple yüz germe uygulaması için uygun bir adaysınız demektir.

  • Yüzünüzde kırışıklıklar var ise
  • Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise
  • Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise
  • Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise
  • Çene altındaki cildiniz sarkıyor isev – Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız
Ameliyatsız iple Yüz Germe Uygulaması Muayenesi Nasıl Yapılacak?

Estetik ve Plastik Cerrahımız sizi muayene ederek ameliyat öncesi fotoğraflarını çekecektir. Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

KAŞ ASMA

İple Kaş Asma, Yüz ifadesini en çok etkileyen unsurlardan biri de kaşlardır. Yaş alımına bağlı olarak gelişen alın bölgesindeki hareketlilik zamanla zaten hassas yapıda olan kaşların düşmesine ve göz kapaklarında sorun yaşanmasına sebep olur. İki kaş arasında belirginleşen çizgiler, kişiye sinirli ve sert bir yüz ifadesi kazandırır.

Günümüzde sıklıkla orta yaş aralığında gözlenen bu sorun aynı zamanda yorgun ve cansız bir yüz ifadesine de sebep olur. Kaş, alın ve göz bölgesi genellikle birbirinden ayrılmayan ve konum olarak yakın bölgelerdir bu yüzden aynı anda yıpranırlar. Dolayısıyla, kaş kaldırma ameliyatı çoğunlukla üst göz kapağı estetiği ve alın estetiği ile kombine edilerek uygulanır.

Kaş kaldırma operasyonları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık hiçbir iz bırakmadan, herhangi bir his kaybına yol açmadan ve oldukça kısa sürede uygulanabilen tekniklerle gerçekleştirilmektedir. Cerrahi operasyonlarda sıklıkla var olan riskleri ve komplikasyonları ortadan kaldıran bu teknik, kesi olmadan, minimal cihazlar yardımıyla kafatasına askılama tekniğiyle uygulanmaktadır. İple kaş asma olarak da adlandırılan bu ameliyatsız kaş kaldırma operasyonu, ayrıca botox, örümcek ağı estetiği ve Ultherapy gibi tekniklerle kombine bir şekilde uygulanarak verimli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.