Sıkça Sorulan Sorular

Canlı saç kökü naklinde saçlarınız ekim sonrası her ay uzar. Sizi uzamış olarak cildin üzerinde gördüğünüz uzama süresi 6. aydan 12. aya kadardır.

Ekim öncesi saçlarınızın hepsi bir numaraya kısaltılır.

Ense bölgesinden doku alabilmek için 0.7mm çapında punch dediğimiz uçlar kullanılmaktadır.bu ucların cildin içinden saç kökü çıkarabilmesi için saçınızın fue tekniği ile ekilebilmesini sağlayabilmek amacıyla ense saçlarınızı bir cm kısa kesmek zorundayız.ense ve tüm saçlarınız bir numara kısaltılır.

Saç ekiminde doktor tecrübesi başarı için çok önemlidir. İyi bir saç ekiminde yerleştirilecek saç kökleri için açılan kanalların deri yüzeyine göre açıları kişinin dökülmeden önceki saçlarının çıkış yönü ile aynı doğrultuda olmalıdır. Bu açı ve yön, kişinin ekim öncesindeki saçlarının çıkış açısı ve yönüyle aynı olursa saç ekimi yapıldığı hiç fark edilmez.
Başarılı bir saç ekiminde ön saç çizgisi doğal bir görüntü arz etmeli, girinti ve çıkıntılar iyi planlanmalıdır. Ön saç çizgisinin doğal görünümü için 1cm lik alan boyunca tekli kökler kullanılmalıdır. Bu köklerin toplanması ince 0.7 numaralı pançlar yapılır.

FUE tekniği kullanılarak yapılacak saç ekiminde saçlarının 0,3 mm kısaltılması gerekir. Tedavi görecek kişi bu durumu bilmeli ve bu durumdan rahatsız olacaksa buna uygun bir süre için iş yerinden izin almalıdır.
Saç ektirecek kişi alkol kullanıyor ise operasyondan en az 3 gün öncesinde alkol kullanımını kesmiş olmalıdır. Kanın akışkanlığını artıran ve kanı sulandıran aspirin veya benzer etkili ilaçlar yine operasyondan bir hafta önce bırakılmış olmalıdır.
Saç ekimi yaptıracak kişiler operasyon günü baştan geçirilerek giyilen giysileri ya tercih etmemeliler ya da baştan kolay geçen giysiler giymeliler. Gömlek, yelek gibi önden düğmeli, giyip çıkarmak için baştan geçirilmesi gerekmeyen giysiler tercih edilmelidir.

Saç ekimi işlemi aynı gün içinde ve tek seansta (6-8 saat) tamamlanabilir.

Saç ekiminden sonra enfeksiyon riskine karşı tedbir amaçlı 5 gün süreyle antibiyotik kullanımı önerilmektedir. Şişlik ve ödem oluşumunu azalmak veya önlemek için 3 gün süre ile buna uygun bir ilaç kullanımı da önerilir. Eğer ihtiyaç duyulursa operasyon sonrasında 1-2 defa ağrı kesici alınabilir.

Saç ekiminden sonra özel bir beslenme önerilmez, kişi normal beslenmesine devam eder.

Altı ay süreyle jilet veya ustura ile kazıtma önerilmez. Saç köklerinin alındığı bölge ile ekim yapılan bölge arasındaki uzunluk farkının giderilmesi amacıyla operasyondan 3 hafta sonra
verici bölge tıraş edilebilir. Ekim işleminden bir ay sonra ise ekim yapılan bölge makas kullanılarak tıraş edilebilir.