SAÇ EKİMİ

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Ankara saç ekim merkezi olarak Saç ekiminin temeli, Saçlı derinin dökülme olmayan bölgelerinden Saç köklerinin alınıp,Saçların dökülmüş olduğu veya seyrekleşmiş olduğu bölgelerine ekilmesi şeklinde gerçekleşir.

Saç köklerinin alındığı alan daha çok kafanın arka kısmı,enseye yakın bölgeler , kafanın arka yan kısımları olmaktadır.Bu bölgedeki Saç kökleri genetik olarak dökülmeye dirençlidirler ve nakledildikleri bölgede de bu özelliklerini sürdürürler ve kalıcı olurlar.

FUE Metodu ile Saç Ekimi-ANKARA

Lokal anestezi veya sedoanaljezi+lokal anestezi desteğinde folliküler üniteler verici bölgeden özel bir alet (punch veya mikromotor) vasıtası ile tek tek toplanırlar.İçi boş bir silindir olan bu alet (ekstraktör) ile 2 mm kadar derine girilip folliküler üniteler toplanır.

Her bir ünitenin içinde 1-2-3-4 kıl bulunabilir.Kullanılan uçların çapı 0.75 mm ile 1.25 mm arasında değişmektedir.

Hedeflenen sayıda follikül ,verici sahadan toplandıktan sonra,ekim aşamasına geçilir.Ekim yapabilmek için hedef alanda minik kanalların açılması gerekir.

Saç köklerinin yerleştirileceği bu minik kesiklerin yapılış yeri ve açıları, Saç ekiminin başarısı açısından çok önemlidir.Saçların henüz tamamen dökülmediği bölgelerde sıklaştırma amaçlı ekim yaparken yapılan bu kesiklerin orada mevcut kökleri zedelemeden yapılması önemlidir.

Aksi takdirde mevcut Saç kökleri zedelenir ve Saç kaybı yaşanır.Bir diğer önemli noktada açılan kanalların açısının ,ekim bölgesinin doğal Saç çizgilerini takip etmesidir.Aksi durumda doğal görülmeyen bir netice ortaya çıkacaktır.

Kanal açma işleminden sonraki basamak açılmış bu kanallara ,ilk aşamada toplanmış olan Saç folliküllerinin yerleştirilmesidir.

Tüm bu işlemler zamana karşı yapılan işlemlerdir ve bir seans ortalama dört ile altı saat arasında vakit almaktadır

Dr Jale Şenyurt olarak Ankara’da saç ve sakal ekimi yapmaktayız.Bunu yaparken yukarıda bellirttiğimiz gibi fue tekniğini kullanıyoruz .