GÖZ ALTI DOLGUSU

 

Estetik dolgu maddeleri kozmetik amaçlı yüzün ve vücudun bir çok farklı alanında kullanılmaktadır. Özellikle nazolabial çizgiler, yanak, dudak, elmacık kemiklerinin üstü, çene ucu gibi alanlarda sıklıkla ve başarıyla kullanılmaktadır. Ancak göz altı bölgesinin hassas olması, derisinin ince olması, morarma ve şişmeye yatkın olması ve dolguyu belli etmesinden dolayı bu bölgeye yapılan uygulamalarda “Göz altı Işık Dolgusu” tercih edilir.

Göz altı ışık dolgusu, hyalüranik ait içermekle birlikte çapraz bağları değiştirilerek aynı zamanda çapraz bağsız bir hyalüranik asit maddesi içerir. Bu sayede, verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. İçeriğindeki protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde göz altı morluklarına da iyi gelir

Göz altı ışık dolgusu ne amaçla uygulanır?

Göz altı ışık dolgusuyla, yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanır.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre farklılık gösterir. Dolgu materyali, kemiğin hemen üzerindeki cilt altı dokusuna verilir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş verilmelidir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşmaz. Yine iğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle göz altı ışık dolgusu kanül ile verilmelidir. Kanülün ucu künt olduğu için morarma, şişme olmamaktadır.
 Göz altları bir hafta sonra en iyi halini alır. Dolgu 1-1,5 sene kadar kalıcı olmaktadır.