DUDAK DOLGUSU

 

Dudaklar bazen doğuştan ince yapılıdır, bazen de yaşlandıkça incelir ve dolgunluğunu kaybeder. Dudaklara kaybettiği hacmi geri kazandırmak aynı zamanda genç bir görünüm kazandırır.

Dudakları biçimlendirmek ve kalınlaştırmak için uygulanan dudak estetiği için iyi sonuç veren bir uygulama; doğal, vücutla uyumlu hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri uygulamalarıdır. Hyalüronik asit, vücut dokularında bulunan mevcut yapıtaşlarından biridir. Vücutta zaten bulunan bir madde olduğu için, hyalüronik asit enjeksiyonları istenmeyen reaksiyonlara sebep olmaz.

Dudak dolgunlaştırma uygulaması ortalama 15-20 dakika sürer. Dolgu maddesi çok ince bir iğneyle cildin içine enjekte edilir. Uygulama yapılmadan önce dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Kişi, uygulama sonrası günlük hayatına dönebilir. İlk kez uygulanıyorsa 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir. Kalıcılık süresi dolgunun konsantrasyonu ve kişinin cilt yapısına göre ortalama 6-12 aydır.

Hyalüronik asitle yapılan dolgu işlemiyle ince dudak yapısı dolgunlaştırılır ve dudaklardaki asimetriler düzeltilebilir. Dudak konturü yeniden belirlenebilir, hacmi artırılabilir, dudak köşeleri doldurularak şekillendirilir ve nemlenmesi sağlanır.

Dudak şeklinizi güzelleştirin

Dudaklar estetik görünüm ve fonksiyonel açıdan yüzümüzün önemli bir yapısıdır. Dudakları gösteren temel yapı, dudaklara rengini ve ıslaklığını veren mukoza denen kısımdır. Tüm dudak şekilleri çekicidir ancak bazılarının hafif, doğal görünümlü hacim artışına ihtiyacı varken, asimetrik dudakların da orantılanmak üzere hafif bir düzeltmeye ihtiyacı olabilir. Zaman içinde vücuttaki östrojen hormonu azalır ve dudaklar incelir. Dudak büyütme ya da diğer adıyla dudak kalınlaştırma işlemleri, dudakları yapısal olarak ince olan, zamanla incelen dudakları yüzünden yüzündeki gençlik ve güzellik ifadesini güçlendirmek isteyenlerce tercih edilir.

Dudak büyütme ve kalınlaştırma için en popüler uygulama dolgu maddeleridir. Günümüzde en çok hyalüronik asit içeren ürünler kullanılır. Hyalüronik asit dolgu maddeleri ince dudaklara, dudakların görünüm ve şeklinin doğallığını tamamen koruyarak dolgunluk kazandırır. Bu enjeksiyonlar çabuktur ayrıca iyi sonuç verir. Dudak büyütülmesi tedavileri kişinin dudaklarının hacmini, yapısını, şeklini ve dudak çevresinin belirginleşmesini sağlar.

Hyalüronik asit dolgu maddesi, dudak büyütmek için ince bir iğne kullanılarak cilt altına enjekte edilen akışkan bir jeldir. Anestezik kremle dudaklar uyuşturulduğundan acı duyulmaz. Dolgu maddelerinin kalıcılığı, kullanılan ürüne göre değişse de ortalama 6-12 ay arasında değişir. Bu madde, su tutucu özelliğinden dolayı cilde hacim verir ve sonrasında vücut tarafından metabolize edilerek etkisi sonlanır. Uygulanacak bölgeye ve hacim kaybının derecesine göre kullanılacak hyalüronik asit dolguları farklılık gösterir. Ağız köşesi arasında kalan hafif kıvrımlarda ve dudak hacimlendirmesinde daha yoğun dolgu maddeleri tercih edilir.