DHI ile Saç Ekimi

 

DHI Saç Ekimi , FUE Saç ekim yönteminin bir çeşidi olup,tek farkı, saçların, göğüs ve sakal kıllarının, özel yapım 0,5-0,7 mm çapındaki FUE iğneleriyle çıkarıarak, Saç Ekim Kalemi olarak bilnen, Hair Pen / Choi İğne içerisine yerleştirilmesi ve direk olarak , el değmeden, saç ekimi yapılacak deri altına, istenilen yön verilerek yapılan saç ekim işlemidir.

Dhi Saç Ekiminde;Saçlar, direk olarak, kalemle yön verilerek yerleştirildiği için, ertesi günü yıkama işlemi yapılabilir.1 hafta gibi kısa sürede tamamen iyileşme işlemi tamamlanır.

Dhi Saç Ekimi, çok sık saçlar, sakal ekimi ve kaş ekimi için önerilir.

FUE ile DHI Saç Ekimi arasındaki farklar

FUE Saç Ekimi Yönteminde, 1 cm kareye  40 saç yerleştirebibryorsanız , DHI Sa Ekimi Yönteminde 120 saç yerleştirebilrsiniz.

FUE Saç Ekimi Yönteminde, saç ekim yapılacak alana ,önceden saçların yerleştirileceği delikler açıldığı için,delik içinde kan pıhtılaşması oluştuğundan dolayı, saç çıkma yüzde oranı % 10 düşmektedir. DHI Saç Ekimi yönteminde, Choi iğnesi, direk cilt altına hem deliği açtığı ve hemde el değmeden saçları cilt altına yerleştirdiği için yüzde başarı oranı daha yüksektir.

Kesme ve dikiş işlemi yapılmaz. Sakaldan saça aktarma imkanı vardır. Kadınların saç ekimlerinde, saç kesme işlemi uygulanmaz. Fire verilmeden çalışır. İz kalmaz.  Daha sık bir ekim imkanı vardır. Daha doğal bir görünüm sağlar. İstenilen tarafa yön verilebilir. Doku transferi daha fazladır. Kısa sürede iyileşme gözlenir. Seanslar arasında bekleme ihtiyacı yoktur.